Dietetyczna sałatka z burakiem i kozim serem – przepis

Z buraków w kuchni można zrobić naprawdę wiele dań, dziś będzie to dietetyczna sałatka z burakiem i kozim serem. Ta sałatka to wspaniałe śniadanie czy też świetna kolacja. Lekkie, zdrowe, dietetyczne danie dla każdego pana, pani, dziecka, sportowca itd. – każdy potrzebuje zjeść czasem taką bombę witaminową 🙂 Słodkawy burak z kozim serem komponuje się wyśmienicie. Ten niecodzienny duet można połączyć z towarzystwem pomidora, awokado czy sezamu.

Oprócz wspaniałego smaku dietetycznej sałatki, mamy w niej bardzo wile wartości odżywczych. Burak sprawia w nas większą odporność, wolniej się starzejemy, zapobiega występowaniu nowotworów i wzmacnia układ krwionośny. Również wartości odżywcze koziego sera są ogromne. Nabiał w diecie zajmuje bardzo ważne miejsce, a kozy uważa się za niezwykle zdrowe zwierzęta, stąd wyroby z ich mleka także takie są. Po kozi ser powinien sięgać każdy, zapewnia on dobrą kondycję młodym i starszym. Podaruj sobie porcję zdrowia w postaci dietetycznej sałatki z burakiem i kozim serem. Ciesz się smakiem, zdrowiem, energią i witalnością. Produkty są ogólnodostępne, a czas przygotowania niedługi, więc do dzieła!

 

Opis krok po kroku

Dietetyczna sałatka z burakiem i kozim serem krok po kroku:

 1. Obierz buraka, pokrój w plastry i wstaw do parowaru na 25 min
 2. Rukolę wymieszaj z pokrojonym w kostkę kozim serem, suszonymi albo świeżymi pomidorami oraz awokado.
 3. Wystudź buraka, pokrój go w kostkę i dodaj do sałatki
 4. Upraż ziarna sezamu, dodaj do sałatki
 5. Dopraw solą i pieprzem, wymieszaj wszystko i gotowe
 6. Smacznego! 🙂

Składniki:

Składniki: dietetyczna sałatka z burakiem i kozim serem:

 • Burak – 72 g
 • Rukola – 60 g
 • Ser kozi, półtwardy – 15 g
 • Suszony pomidor – 7,5 g
 • Awokado – 140 g
 • Sezam – 2 g

Dodaj w komentarzu zdjęcie z wykonanym przepisem dietetycznej sałatki z burakiem i kozim serem, pochwal się jak wyszło Twoje dietetyczne jedzenie!

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami, a Ty nie jesteś jeszcze gotowa na wystąpienie w bikini? Myślisz, że już nie zdążysz zgubić nadprogramowych kilogramów? Spokojnie. Mamy sprawdzony, szybki i zdrowy sposób, aby zaradzić Twoim problemom. Wypróbuj już dziś dietę kopenhaską i ciesz się urokami lata.

Przepis pochodzi z TiqDiet.pl