Dietetyczna sałatka z rukolą i jajkami – przepis

Dietetyczna sałatka z rukolą i jajkami, moim zdaniem, jest idealną alternatywą, dla tłustej kolacji albo zapychania się w czasie drugiego śniadania. Dietetyczna sałatka jest bardzo pożywna, szczególnie dzięki jajkom. Rukola jest źródłem wielu witamin, aminokwasów i minerałów, chroni również przed rakiem. To wspaniałe, lekkie i zdrowe danie doda ci energii na kolejne godziny funkcjonowania twojego organizmu. Pasują do każdej pory roku – jesienią i zimą dietetyczna sałatka z rukolą i jajkami, wzmocni cię do walki z przeziębieniami i wirusami, a do tego przypomni letnie i słoneczne chwile, a wiosną i latem pozwoli cieszyć się i smakować na bieżąco tych przyjemnych, ciepłych dni, kiedy wszystko się rodzi, jest pełne wigoru i witalności.

Moim zdaniem, nie ma nic lepszego na śniadanie czy kolację, niż takie lekkie sałatki. Nie czujemy się po nich ociężali, wstępuje w nas więcej siły, takie danie nie przytwierdzają nas do kanapy, nie dają poczucia ociężałości, możemy aktywnie wykorzystywać czas.

Spróbuj w swojej diecie częściej stosować dietetyczne sałatki. Zapewniam cię, że szybko przekonasz się, jak dobrze lekko jeść. Nie zabierze ci to dużo czasu, zmieścisz się pewnie w 10 min przygotowania. spróbuj, a nie pożałujesz. Smacznego 🙂

Opis krok po kroku

Aby stworzyć dietetyczną sałatkę z rukolą i jajkami zacznij od:

  1. Przygotowania rukoli i dodania pestek dyni
  2. Pokrój czerwoną papryką i zmieszaj wszystko razem
  3. Dodaj oliwę z oliwy, szczyptę soli i pieprzu.
  4. Na końcu wkrój ugotowane jajka na twardo
  5. Smacznego! 🙂

Składniki:

Składniki: dietetyczna sałatka z rukolą i jajkami:

  • Rukola – 60 g
  • Papryka czerwona – 46 g
  • Pestki z dyni – 20 g
  • Oliwa z oliwek – 13 g
  • Jajka – 120 g

Dodaj w komentarzu zdjęcie z wykonanym przepisem dietetycznej sałatki z rukoli i jajkami, pochwal się jak wyszło Twoje dietetyczne jedzenie!

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami, a Ty nie jesteś jeszcze gotowa na wystąpienie w bikini? Myślisz, że już nie zdążysz zgubić nadprogramowych kilogramów? Spokojnie. Mamy sprawdzony, szybki i zdrowy sposób, aby zaradzić Twoim problemom. Wypróbuj już dziś dietę kopenhaską i ciesz się urokami lata.

Przepis pochodzi z TiqDiet.pl