Styl retro w kuchni – czy to modne?

Styl retro już na stałe zadomowił się w naszej świadomości. Dzisiaj retro może być prawie wszystko. Tego rodzaju stylistyka wkracza na przykład wielkimi krokami do naszych domów i sposobów ich urządzania. Coraz bardziej popularne stają się między innymi kuchnie w stylu retro. Co to właściwie znaczy retro i jak się do niego zabrać?

Meble retro – szyk i elegancja

Meble retro to często rozwiązania, które pozwalają na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu i wyglądu kuchni, który kojarzy się z czasami, które wielu wspomina z sentymentem. Wiąże się to z faktem, że dzisiaj wiele osób ma zdecydowanie mniejsze zaufanie do jakości produktów (nie bez przyczyny), a także z poczuciem, że wraz upływem lat coś ważnego tracimy.

Meble retro zachwycają prostotą i elegancją wykonania, która jednocześnie kojarzy się z wysoką jakością. Warto zauważyć, że meble tego rodzaju zazwyczaj niewiele mają wspólnego z faktycznymi produktami z jakiejkolwiek epoki, a raczej są na nie stylizowane. Meble często mogą być połączone z wyposażeniem, takim jak piekarnik do zabudowy retro, z którym tworzą jedną, estetyczną całość.

Sprzęty kuchenne retro – połączenie tradycji i nowoczesności

W dziedzinie sprzętów kuchennych styl retro rozwiną się również mocno, co w meblarstwie. Furorę robią dziś różnego rodzaju sprzęty AGD, które stylizowane są właśnie w ten sposób. Nic zresztą dziwnego. Piekarniki do zabudowy retro, lodówka w tym stylu, czy jakiekolwiek drobniejsze sprzęty potrafią robić ogromne wrażenie.

Należy tu wspomnieć, że to, że dany sprzęt odwołuje się swoją stylistyką do dawniej produkowanych rzeczy, wcale nie musi oznaczać, że jest nowoczesny. Pod powłoką stylizacji retro kryją się często akcesoria kuchenne najbardziej nowoczesnej konstrukcji. Choćby wspomniane wcześniej piekarniki do zabudowy retro. Z zewnątrz stylizowane są na konstrukcje sprzed co najmniej kilkudziesięciu lat, a wnętrze kryje technologię XXI wieku.

Czy kuchnia retro jest dzisiaj modna?

Zdecydowanie należy powiedzieć, że tak. Wystarczy szynko rozejrzeć się dziś na rynku mebli i akcesoriów kuchennych, by stwierdzić, że styl retro wybiera coraz większa liczba producentów.

Jednocześnie warto wspomnieć o jeszcze jednaj rzeczy. Retro nie oznacza nigdy odwołania się do jakiejś konkretnej epoki. To raczej spojrzenie w niezbyt odległą, bo przez wielu jeszcze pamiętaną przeszłość. To co dziś wydaje nam się nowoczesne, zapewne za pięćdziesiąt lat będzie retro.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl